Film

  • Grubasy / Gordos

Grubasy / Gordos

  • Reżyseria:

    Daniel Sánchez Arévalo

  • Produkcja:

    Hiszpania 2009

  • Obsada:

    Antonio De La Torre, Roberto Enríquez, Verónica Sánchez, Raúl Arévalo, Leticia Herrero, Fernando Albizu, María Morales,Pilar Castro, Adam Jezierski, Marta Martín, Teté Delgado

  • Premiera:

    16.07.2010

  • Dystrybutor:

    VIVARTO

Opis

„Grubasy” to pizza, lody, czekolada, słodycze, kalorie, dużo kalorii. To także poczucie winy, pożądanie, strach, nadzieja, marzenia, seks, rodzina, miłość... Film jest optymistyczny, cudowny, cierpki, czuły, ostry, lekki i głęboki. To komedia. To dramat. To zbiór sprzeczności. To życie!

„Grubasy” to komediodramat. Pięć opowiadań o nadwadze członków grupy terapeutycznej. Ludzie nie spodziewają się schudnąć, ale raczej znaleźć przyczynę tycia. Szukają powodów niechęci do własnego ciała. Nie chodzi tu jednak o kilogramy, ani o ciało. Nadwaga jest tylko metaforą rzeczy, które łykamy dzień po dniu i które rozwijają się wewnątrz nas. Rzeczy, które są tak trudne do wyrażenia, do stawienia im czoła, a nawet do zaakceptowania.
Z uwagi na konieczność czekania na zmiany fizyczne i dodatkowe kilogramy czołowych aktorów, film kręcony był przez okres roku. Podobnie jak w „GranatowyPrawieCzarny” reżyser subtelnie łączy elementy komedii i dramatu bez jakichkolwiek oznak manipulacji.

NAGRODY, m.in.:

2010 - CEC Award - Verónica Sánchez – Najlepsza Rola Drugoplanowa
2009 – GOYA - Raúl Arévalo – Najlepsza Rola Drugoplanowa,7 nominacji
2009 – Monte-Carlo Comedy FF - Nagroda Jury dla Najlepszej Aktorki, Najlepszego Aktora i Najlepszy Scenariusz