top of page

16

Lipca 2010
PREMIERA

Tytuł oryginalny: Gordos

Reżyseria:  Daniel Sánchez Arévalo

Produkcja: Hiszpania 2009

Obsada: Antonio De La Torre, Roberto Enríquez, Verónica Sánchez, Raúl Arévalo, Leticia Herrero, Fernando Albizu, María Morales,Pilar Castro, Adam Jezierski, Marta Martín, Teté Delgado

Wersja: Z napisami

Wiek: 18+

Czas trwania: 110 min

Grubasy

„Grubasy” to pizza, lody, czekolada, słodycze, kalorie, dużo kalorii. To także poczucie winy, pożądanie, strach, nadzieja, marzenia, seks, rodzina, miłość... Film jest optymistyczny, cudowny, cierpki, czuły, ostry, lekki i głęboki. To komedia. To dramat. To zbiór sprzeczności. To życie!

„Grubasy” to komediodramat. Pięć opowiadań o nadwadze członków grupy terapeutycznej. Ludzie nie spodziewają się schudnąć, ale raczej znaleźć przyczynę tycia. Szukają powodów niechęci do własnego ciała. Nie chodzi tu jednak o kilogramy, ani o ciało. Nadwaga jest tylko metaforą rzeczy, które łykamy dzień po dniu i które rozwijają się wewnątrz nas. Rzeczy, które są tak trudne do wyrażenia, do stawienia im czoła, a nawet do zaakceptowania.


Z uwagi na konieczność czekania na zmiany fizyczne i dodatkowe kilogramy czołowych aktorów, film kręcony był przez okres roku. Podobnie jak w „GranatowyPrawieCzarny” reżyser subtelnie łączy elementy komedii i dramatu bez jakichkolwiek oznak manipulacji.

NAGRODY, m.in.:

2010 - CEC Award - Verónica Sánchez – Najlepsza Rola Drugoplanowa
2009 – GOYA - Raúl Arévalo – Najlepsza Rola Drugoplanowa,7 nominacji
2009 – Monte-Carlo Comedy FF - Nagroda Jury dla Najlepszej Aktorki, Najlepszego Aktora i Najlepszy Scenariusz

bottom of page