top of page
moj-brat-sciga-dinozaury_plakat

moj-brat-sciga-dinozaury_plakat

brat3

brat3

brat4

brat4

brat1

brat1

13

PREMIERA
sierpień 2021

Tytuł oryginalny: Mio fratello rincorre i dinosauri 

Reżyseria: Stefano Cipani

Produkcja: Włochy

Wersja: Dubbing

Wiek:  11+

Czas trwania: 101 min

Mój brat ściga dinozaury

Aby zdobyć uznanie w nowej szkole, nastoletni Jack ukrywa prawdę o swojej rodzinie i bracie z zespołem Downa. Nie przypuszcza, że kłamstwo ma krótkie nogi, a mały Gio ma niesamowite moce, których nikt się nie spodziewał!

Od pierwszych dni życia małego Gio, Jack wierzy, że jego brat jest wyjątkowy, specjalny, po prostu najlepszy – niczym superbohater, który przybył z innej planety! Z czasem poznaje prawdę: Gio ma zespół Downa i dla Jacka staje się powodem do wstydu. Kiedy chłopak trafia do nowej szkoły, poznaje czarującą Ariannę i chce zaimponować kolegom z zespołu muzycznego. Postanawia więc ukrywać przed znajomymi istnienie swojego brata… Pełna dobrej energii opowieść o więzach rodzinnych, dojrzewaniu i prawdzie, która zawsze jest cenniejsza niż kłamstwo.

Czy wiesz, że…

… inspiracją dla powstania filmu była bestsellerowa książka biograficzna Giacomo Mazzariola?

… film otrzymał tegoroczną nagrodę młodzieżową Europejskiej Akademii Filmowej, przyznawaną przez 2000 młodych jurorów z 32 krajów?

Żródło - Kino Dzieci 2020

mibac-logo-6D85B4AB90-seeklogo.com.png

“A Made in Italy project with the support of the Ministry of Cultural Heritage and Activities and Tourism - MiBACT, in collaboration with Istituto Luce Cinecittà” 

kreatywna-europa-media.jpeg
bottom of page