top of page

28

Maja 2010
PREMIERA

Tytuł oryginalny: Piksele

Reżyseria: Jacek Lusiński

Produkcja: Polska 2009

Obsada:  Anna Cieślak, Mieszko Barglik, Olga Bołądź, Andrzej Grabowski, Kayah, Eward Linde – Lubaszenko, Adam Ferency, Zofia Merle, Bartek Topa, Mateusz Damięcki, Dorota Stalińska, Marian Opania

Wersja: Film po polsku

Wiek: 18+

Czas trwania: 99 min

Piksele

Komedia na pierwszą stronę!

 

Skandalizujące zdjęcie, sensacyjny tytuł i trzysta słów, które wystarczą, by opisać rzeczywistość. Świat przedstawiany w tabloidach opiera się na prostych schematach. Często najpierw powstaje zdjęcie, do którego tworzy się historię. Im więcej emocji, sensacji i skandalu - tym lepiej. Film z przymrużeniem oka prezentuje absurdalne sytuacje, które odpowiednio przedstawione, często trafiają na pierwsze strony codziennych gazet.

 

Kiedy Alicja (Anna Cieślak) – młoda i piękna fotoreporterka popularnego dziennika postanowi zrobić zdjęcie życia, nikt i nic nie stanie jej na przeszkodzie. Wystarczy telefon z aparatem fotograficznym. Wszystko, co spotka na drodze, może stać się tematem na pierwszą stronę: aktor, który potknął się na schodach („Znany aktor znów nachlany!”), letni domek gwiazdy, („Przed czym się ukrywa?”) czy były ubek koczujący w lesie („Poznał największe tajemnice polskich gwiazd”). Gdy telefon Alicji, w niecodziennych okolicznościach, trafia w ręce pracowników izby wytrzeźwień, okazuje się, że życie potrafi pisać znacznie dziwniejsze scenariusze!

bottom of page