top of page

04

Lutego 2011
PREMIERA

Tytuł oryginalny:  En Familie

Reżyseria:  Pernille Fischer Christensen

Produkcja: Dania 2010

Obsada:  Lene Maria Christensen, Jesper Christensen, Pilou Asbaek, Anne Louise Hassing, Line Kruse, Coco Hjardemaal

Wersja: Z napisami

Wiek: 18+

Czas trwania: 102 min

Rodzina

Ditte pochodzi ze znanej rodziny piekarzy Rheinwaldsów. Lubi być w ruchu i jest właścicielką galerii sztuki. Kiedy dostaje wymarzoną pracę w Nowym Jorku, postanawia przeprowadzić się wraz ze swoim chłopakiem Peterem. Przyszłość jest jasna, życie jest proste i pełne radości. Nagle jednak charyzmatyczny ojciec Ditte, Rikard, piekarz i dostawca królewskiego dworu, zostaje dotknięty ciężką chorobą.

Ditte odwołuje przeprowadzkę do Nowego Jorku, aby być z ojcem. Jej własny sposób na życie wisi na włosku. Rikard chce, aby zajęła jego miejsce w rodzinie i firmie Rheinwaldsów, zaś Peter ciągnie ją w przeciwnym kierunku, aby nie porzucała ich wspólnych marzeń.
       
Film jest opowieścią o roli każdego z nas w naszych rodzinach, o miłości i umiejętności kierowania swoim losem. To również historia o tym, w jaki sposób nasi rodzice wprowadzili nas w dorosłość, i co właściwie należałoby począć z tym „dorosłym” życiem. 


Pytanie o prawdziwą naturę naszej tożsamości staje się niezbędne dla Ditte, która została przyzwyczajona do całkowitej swobody wyboru, ale teraz jest rozdarta pomiędzy opieką nad rodziną i własnymi marzeniami. Nagle staje przed trudnymi wyborami zostając jednocześnie celem dla wściekłości i rozgoryczenia ojca, który chce ocalić dzieło swojego życia. Co będzie ważniejsze dla Ditte: dumne tradycje rodziny, czy odkrywanie własnego terytorium? „Rodzina” jest jednocześnie obrazem przepaści pomiędzy pokoleniem Ditte i pokoleniem jej ojca, który dorastał w tradycji, nie przywiązując dużej wagi do tego, co chciałby zrobić ze swoim życiem.

bottom of page