top of page

10

Czerwca 2011
PREMIERA

Tytuł oryginalny:  Mes chères études

Reżyseria:  Emmanuelle Bercot

Produkcja: Francja 2010

Obsada:  Déborah François, Mathieu Demy, Alain Cauchi, Benjamin Siksou, Anna Sigalevitch

Wersja: Z napisami

Wiek: 18+

Czas trwania: 95 min

Studentki

Francuska odpowiedź na „Galerianki”!

Film, który wywołał we Francji skandal i zmusił społeczeństwo francuskie do zwrócenia uwagi na  problem prostytucji wśród studentów.

Laura  to  19 letnia studentka, która pomimo pracy na pół etatu nie jest w stanie opłacić rachunków za mieszkanie, jedzenie i studia. Sytuacja staje na tyle ciężka, że zdesperowana dziewczyna odpowiada na ogłoszenie zamieszczone w Internecie: „Joe, 50 letni mężczyzna, poszukuje studentki do fizycznych zbliżeń. 100 euro za godzinę”.  Laura decyduje się na ten jeden raz i trzy dni później ląduje w tanim hotelu z mężczyzną z ogłoszenia. Szybko zarobione pieniądze sprawiają, że Laura wpada w pułapkę i zaczyna spotykać się z kolejnymi mężczyznami. Parkingi, skromne pokoje hotelowe – to tło sekretnego życia Laury, które zostało oddane bardzo realistycznie.

Film powstał na podstawie książki napisanej przez młodą Francuzkę, która opisała w niej własne przeżycia. Autora i bohaterka ukrywa się pod pseudonimem Laura D. 

„Chciałam ujawnić coś, co we Francji wciąż zamiatane jest pod dywan i przekonać ludzi, że jest wiele osób takich jak ja, wciągniętych w tą pułapkę. Kiedy książka ukazała się we Francji, wielu ludzi uważało, że to był mój wybór. Ja wówczas nie miałam wyboru. To był dla mnie przymus – twierdzi Laura D – autorka książki.

bottom of page