top of page

03

Listopada 2006
PREMIERA

Tytuł oryginalny: Shut Up and Shoot Me

Reżyseria: Steen Agro

Produkcja: Czechy, Wielka Brytania 2005

Wersja: Z napisami

Wiek: 18+

Czas trwania: 90 min

Zamknij się i zastrzel mnie

„Zamknij się i zastrzel mnie" to czarna komedia debiutanta Steena Agro, która okazała się przebojem czeskich kin i już na starcie zarobiła ponad pół miliona koron.    

Kiedy żona angielskiego turysty, Colina Framptona (Andy Nyman), ulega dziwnemu wypadkowi w czasie romantycznego pobytu w Pradze, ten dochodzi do wniosku, że dalsze życie nie ma najmniejszego sensu i decyduje się podążyć za ukochaną w zaświaty. Załamany przekupuje przypadkowo poznanego Czecha, Pavla Zemana (Karel Roden), aby ten pomógł mu umrzeć. Zeman zgadza się, ponieważ potrzebuje pieniędzy na zachcianki swojej żony Liby (Aňa Geislerová); praca na sześciu etatach to za mało, aby sprostać jej oczekiwaniom. Historia wymyka się spod kontroli, kiedy w sprawę zabicia Framptona włącza się lokalny gangster, Karel Karlovic (Robert Polo)... JEŚLI CIĘ ZABIJĘ, ZOSTAWISZ MNIE W SPOKOJU?    

 

Colin Frampton, niewysoki i pełen obaw Anglik, spędza wraz ze swoją żoną Maggie wakacje w Pradze. Zamiast cieszyć się urokami miasta, myśli głownie o żelazku: być może zostało włączone… Maggie, która za wszelką cenę próbuje go rozweselić, ginie w ułamku sekundy przygnieciona przez spadającą z remontowanego budynku rzeźbę. Świat Colina lega w gruzach.

   

Pavel Zeman cierpi na wieczny brak gotówki. Pracuje na sześciu etatach tylko po to, żeby jego niewdzięczna żona Liba mogła kupić najmodniejsze buty. Pavel pracuje jako rzeźnik, barman, innym razem zajmuje się uprzątaniem pięknych praskich ulic z psich odchodów. Pewnego dnia zostaje wynajęty jako kierowca, aby zawieźć Colina do kostnicy w celu zidentyfikowania zwłok Maggie...

bottom of page